Zespół


Magda Skotnicka

Kierownik żłobka. Dyplomowany nauczyciel i trener Montessori oraz TUS

Z wykształcenia jestem pedagogiem, ukończyłam filię Uniwersytetu Śląskiego na kierunku pedagogika opiekuńczo wychowawcza i praca socjalna. Studiowałam też w nauczycielskim kolegium jezykowym i prawie 20 lat temu zaczynałam jako nauczyciel angielskiego. Gdy zostałam mamą zmieniły się moje prriorytety. Pracuję z dziećmi od 0 do 6 roku życia już ponad 10 lat. Pracowałam jako anglojęzyczny nauczyciel Montessori w placówkach demokratycznych, międzynarodowym żłobku i przedszkolu Montessori, a także prowadziłam projekty profilaktyczne w klasach 1-3. Ukończyłam kursy i warsztaty Montessori w Polsce oraz w Norwegii. Szkoliłam się w metodzie NVC (porozumienia bez przemocy), Original Play (pierwotna zabawa) oraz Gordona. Ukończyłam studia podyplomowe na SWPS z emisji głosu. Prowadzę własną działalność - Education for Peace oraz jestem autorką kursu online dla rodziców “Montessori na start” (BrainCity).  Prowadzę kursy Montessori dla nauczycieli żlobkowych w Polskim Centrum Motnessori. Jestem trenerem TUS i posiadam certyfikat TOEFL potwierdzający znajomość jezyka angielskiego na poziomie C!. Jestem w trakcie rocznego kursu przedszkolnego Montessori oraz kursu mentorskiego Montessori w Polskim Centrum Montessori.

Ważne są dla mnie kontakt z naturą oraz uważność na co dzień. Towarzyszę dzieciom w codziennych troskach i radościach, lubię je obserwować i nie przeszkadzać. Cenię sobie poczucie humoru i relacje oparte zaufaniu - uczę się tego od dzieci. Prywatnie jestem mamą wspaniałej nastolatki i prowadzimy razem dom tymczasowy dla kotów. W wolnym czasie czytam, uczę się angielskiego (do jest nieustannie moją pasją) medytuję i zajmuję się ogrodem. 


 

Marta Betnerowicz

Dyplomowany nauczyciel Montessori. Psycholog.

Ukończyłam studia Psychologiczne o specjalizacji  psychologia sądowo penitencjarna i jestem dyplomowanym nauczycielem Montessori. Od 2015 roku we własnym zakresie kształcę się w tematyce i filozofii Pedagogiki Montessori, komunikacji bez przemocy (NVC), wychowywania bez kar i nagród a także rodzicielstwie bliskości. Ukończyłam certyfikowany kurs Sensoplastyki ®, dający uprawniania do prowadzenia zajęć dla dzieci. Lubię dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z rodzicami co realnie przekłada się na poprawę relacji z dziećmi. Swoje pasje realizuje w wychowaniu dwóch cudownych córek, które są dla mnie inspiracją do rozwoju i najlepszymi towarzyszkami w rozwoju osobistym. Pracowałam z młodzieżą trudną i z niepełnosprawnościami. Mam też osobiste doświadczenie we wspieraniu dzieci wysoko wrazliwych. Ogromna radość sprawia mi zabawa z nimi, obserwacja ich interakcji i rozmowy na każdy Wielki i mały temat. Wolny czas spędzam z rodziną najlepiej w otoczeniu natury a  także z książką.  W zachowaniu równowagi pomaga mi praktyka jogi i medytacji.


Joanna Walczak

Dyplomowany nauczyciel Montessori. Pedagog.

Ukończyłam studia Pedagogiczne o specjalizacji Pedagogika Opiekuńcza. Jestem dyplomowanym nauczycielem Montessori. Szkoliłam się w metodzie NVC. Pracowałam w żłobku konwencjonalnym jako nauczyciel jak również jako anglojęzyczny nauczyciel Montessori w Międzynarodowym żłobku. Miałam możliwość pracy z dziećmi w różnym przedziale wiekowym ale najwspanialszą pracą była praca z najmłodszymi. To tu zaczęłam spełniać swoje pasję i odkrywać mocne strony. Cały czas chce się rozwijać i uczyć nowych rzeczy. Praca z dziećmi jest dla mnie ważna częścią mojego życia. 

W 2021 moje życie zmieniło się ponieważ na świecie pojawił się mój syn. Jestem szczęśliwa mamą. Wspólnie z mężem w wychowaniu syna podążamy za filozofią Marii Montessori. Myślę że jest to najpiękniejsza droga, rodzinna droga. Wolny czas spędzamy wspólnie na czytaniu książek, gotowaniu czy spacerach w lesie.


Hanna Wojtkowska

Opiekun, dyplom ukończenia doskonalącego Kursu Pedagogiki Marii Montessori w zakresie edukacji wieku dziecięcego (260h)

 


Dadirai Sanyanga

Opiekun


I am Dadirai, a fun, loving, caring, enthusiastic assistant teacher whose sole purpose is to help nurture and develop young minds in the best way possible.
I love working with children and contributing to their development and also supporting pre school teachers with preferred classroom management and discipline strategies.

Currently perusing my first year Bachelor in Nursing at a local University in Lublin.

Pani Dadirai ukończyła kurs na opiekuna w żłobku 280h i ma pełne kwalifikacje by pełnić funkcję opieunka żłobkowego.


Barbara Kotlińska

Asystent opiekuna

Od trzech lat jestem szczęśliwą mamą 3latki . To cudowne doświadczenie jakim jest macierzyństwo pomogło mi odkryć moje powołanie jakim jest praca z dziećmi. Jako asystent opiekuna pragnę pomagać w rozwoju oraz opiece nad najmłodszymi dziećmi.

 


Agata Wróblewska
 
Opiekunka dziecięca
 
Ukończyłam studia informatyczne w Wyższej Szkole Informatyki w Łodzi, jednak po wielu latach pracy za biurkiem, odkryłam moje prawdziwe powołanie, jakim jest opieka nad Dziećmi. Jestem certyfikowaną opiekunką dziecięcą, terapeutą zajęciowym, terapeutą ręki, ukończyłam kurs logorytmiki. Pasjonuję się pedagogiką Montessori i NVC. W pracy z Dziećmi wykorzystuję muzykę klasyczną, tańce i wspólne śpiewanie. Bardzo ważne jest dla mnie podmiotowe traktowanie Dzieci. 
 

Kamila Banasiak

Muzyk, animator dla dzieci

Skończyłam szkołę muzyczną na Włochach i prowadzę w żłobku zajęcia umuzykalniające metodą gordona. Prowadzi animacje dla dzieci. Pracuje także w Liceum Montessori, w sekretariacie POEMu.

 

*Wszystkie osoby pracujące jako w naszym żłobku jako opiekun mają pełne kwalifikacje do pracy w żłobku zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 oraz kurs pierwszej pomoc.


Oferta pracy
Oferta pracy Polski Ośrodek Edukacji Montessori poszukuje osoby do pracy w nowo powstałym żłobku na stanowisku Nauczyciela- opiekuna. Poszukujemy młodej i energicznej osoby, który... Dowiedz się więcej