Serdecznie witamy w Żłobku Montessori, prowadzonym przez Polski Ośrodek Edukacji Montessori. Bardzo się cieszymy, że dołączacie Państwo do naszej społeczności. Dziękujemy za zaufanie jakim nas Państwo obdarzyli i cieszymy się na współpracę w najbliższym roku szkolnym jak i na kolejne lata edukacji Montessori.

Polski Ośrodek Edukacji Montessori działa od 2000 r. i jest członkiem Stowarzyszenia Montessori Europe. Nasze początki to właśnie grupa dwunastki dzieci, maluchów w wieku przed przedszkolnym, które z p. Dorotą Rotowską, dyrektorką oraz założycielką POEM, rozpoczęły edukację Montessori wg autorskiego programu. Dbając o najwyższe standardy opieki i edukacji prowadzimy obecnie przedszkole z grupą ok. 100 dzieci, szkołę podstawową, do której uczęszcza 250 dzieci a w 2018 roku otworzyliśmy liceum, w którym obecnie uczy się 76 dzieci.

Bazując na naszym ponad 20letnim doświadczeniem w edukacji Montessori, dzieci w wieku od roku do trzech lat, otwieramy żłobek Montessori na ul. Królowej Bony 2. Jest to wyjątkowe miejsce zbudowane od początku z zachowaniem architektonicznych założeń otoczenia zgodnych z pedagogiką Marii Montessori.

Chcemy być Państwa partnerami i wsparciem w rozwijaniu potencjału i wychowywaniu Waszego dziecka. Dołożymy wszelkich starań aby czas jaki Państwa dzieci spędzą pod naszą opieką był dla wszystkich rozwijającym i radosnym doświadczeniem.

W żłobku Montessori dzieci tworzą grupy mieszane wiekowo. W grupie młodszej "zielonej" znajdą się dzieci w wieku 6-18 miesięcy oraz w grupie starszej "żółtej", są dzieci w wieku 18-36 miesięcy. Takie otoczenie jest naturalnym odwzorowaniem życia w społeczności i jest ważnym krokiem w procesie socjalizacji dzieci. Do 3 roku życia dziecko wykazuje się niezwykłą naturalną wrażliwością na przyswajanie określonych umiejętności czy wiedzy - nazywamy to fazami wrażliwymi.


Nasz plan dnia
Wszystko ma swój czas i swoje miejsce, dzieci uczą się gdzie jest ich miejsce w uporządkowanym otoczeniu, w stałym rytmie dnia. Daje im to poczucie bezpieczeństwa i zaufania do... Dowiedz się więcej

Rodzice o nas
Rodzice dzielą się swoją perspektywą nt naszego Żłobka Montessori - DZIĘKUJEMY!! OBEJRZYJ!! https://www.facebook.com/montessori.zlobek/videos/1060198844692322      Dowiedz się więcej